Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Apple ekran üzerine parmak izi sensörü ekleyecek

Apple ekran üzerine parmak izi sensörü ekleyecek

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Apple, geçen yılki iPhone X ile Face ID’de yer aldı ve şirketin uzun süreli Touch ID parmak izi sensörünü yeni yüz tanıma özelliği lehine ekledi. En son araştırma notunda Apple’ın hem bu yılın hem de gelecek yılın iPhone’una Touch ID parmak izi sensörlerini ekleyemeyeceğini iddia eden tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo ile gelecekte herhangi bir zamanda değişiklik yapmasını beklemeyin. modelleri, üzeri 9to5Mac .

Kuo’ya göre, Apple’ın kararındaki sınırlayıcı faktörler, sensörlerin mevcut ekinlerinin, OLED ekranlar (Apple’ın kendi iPhone X modellerinde kullandığı) için daha sınırlı bir desteğe sahip olması gerçeğiyle ilgilidir. tüm ekranın Son söylentiler, Samsung’un yaklaşan Galaxy S10 telefonunda görüntü teknolojisini kullanmak istediğini belirtti , bu nedenle bu özelliğin iki şirketin ileriye giden bayrak gemileri arasında önemli bir farklılaşma olarak ortaya çıkması mümkün.

Ayrıca, ikinci bir güvenlik faktörü katmanı daha iyi koruma sağlamanın yanı sıra daha fazla seçenek sunmasına rağmen, Face ID’nin şu ana kadar şirket için iyi bir performans sergilediği anlaşılırsa ikinci bir kimlik doğrulama yöntemine ihtiyaç duyulmaktadır. tüketicilerin.

Apple’ın yeni iPhone XS modelini 12 Eylül’de gelecek hafta daha büyük bir Plus modeliyle ve daha ucuz bir LCD modeliyle duyurması bekleniyor . Üç cihazın da Touch ID yerine Face ID özelliği göstermesi bekleniyor.

Apple ekran üzerine parmak izi sensörü ekleyecek YAPILAN YORUMLAR