Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Cep Telefonunuzu ve Verilerinizi Seyahat Ederken Nasıl Koruyabilirsiniz ?

Cep Telefonunuzu ve Verilerinizi Seyahat Ederken Nasıl Koruyabilirsiniz ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Akıllı telefonlarımız, özellikle evden uzakta olduğumuz zaman vazgeçilmezdir. Cihazınızı ve üzerinde saklanan tüm bilgileri nasıl koruyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 

Birçok seyahatçinin cep telefonlarını yolda olduklarında önemsediklerini ve yollarını bulmak için resim ve mesajlaşmayı kullandıkları için ona güveniyorlar.

Peki, yurtdışındayken telefonunuz kaybolur, çalınır veya kırılırsa ne yaparsınız? İlk etapta nasıl olmasını engelleyebilirsiniz? Tüketici elektroniği için sigorta sağlayan bir şirket olan Asurion için bir cep telefonu uzmanı olan Brandon Bogle, konuyla ilgili birçok tavsiyeye sahip ve aşağıdaki ipuçlarını paylaşıyor.

Telefonumu Bul özelliğini aç

Seyahatinizden önce, Bay Bogle, cihazınızın Telefonumu Bul özelliğini veya benzer hizmeti açtığınızdan emin olun.

“Birçok insan bunun her telefonla otomatik olarak etkinleştirildiğini varsayar” dedi. “Ancak el ile açık olması gerekiyor.” Bir iPhone’unuz varsa, Ayarlar’a gidin, Ayarlar listesinin en üstünde adınıza dokunun ve ardından iCloud’a dokunun ve onaylamak için iPhone’umu Bul seçeneğine bakın. Ayrıca, Son Yeri Gönder’i de açın. Bu, iPhone’un pilinin kritik derecede düşük olduğu her zaman telefonun konumunu otomatik olarak iCloud’a gönderir. Daha fazla bilgi için, bu Apple destek makalesi daha fazlasını açıklıyor.

Google’ın Android mobil işletim sistemini çalıştıran bir cihazınız varsa, Güvenlik ve Konum altındaki Cihaz Ayarları bölümünde Cihazımı Bul’u etkinleştirin. Google Hesabınızdaki Telefonunuzu Bul sayfasını ziyaret ederek çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz .

Gitmeden Önce Taşıyıcınıza Bakın

Telefonunuz kaybolursa veya çalınırsa, hemen operatörünüze başvurmanız gerektiğini söylemez. Hizmetinizi geçici olarak askıya alacaklar, bu da başkalarının onu kullanmasını engelleyecek ve sorumlu olabileceğiniz veri ücretlerini artıracaktır. Ama aynı zamanda seyahatiniz için ayrılmadan önce taşıyıcınızla konuşmaya değer.

Telefon sigortası için ödeme yaparsanız – ayda 7 ila 13 dolar arasında bir ücret ödeyebilir ve genellikle yeni telefonunuzu aldığınızda satın alınır. Bazı operatörler, global olarak birçok destinasyon için hızlı değiştirilen bir yedek telefon gönderir veya aldığınız bir onarım için size geri ödeme yapar. seyahat ederken bitti. Taşıyıcınız seyahat ederken değiştirmeyi yapmasa bile, sigortalı cihazınız hala kaplıdır. Bogle, “Telefonunuzu kırarsanız veya seyahat ederken kaybolur veya çalınırsa, bir hak talebinde bulunduğunuzda bir yedek alırsınız” dedi.

 

Cihazınızı ve Verilerinizi Koruyun

BST, yüksek kaliteli bir ekran koruyucusu ve kılıfının standart seçenekten daha pahalı olabileceğini, ancak yatırım için iyi bir değere sahip olduklarını söyledi. “Sağlam bir kılıf ve kapak ile telefonunuzu çalışmaz hale getirecek çok fazla çatlak ve harici hasarı önleyebilirsiniz” dedi.

Bu yüzden telefonunuzu düzenli olarak yedeklemelisiniz, böylece hem tatil fotoğraflarınızı hem de en son kişilerinizi ve müziğinizi kaydedebilirsiniz. Burada başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var . Son olarak, daha önce bahsettiğimiz Telefonumu Bul sayfasını ziyaret ettiğinizden emin olun; birçok durumda, orada çalınan telefonunuzu bildirebilir, kilitleyebilir ve uzaktan silebilir, böylece verilerinize kimse erişemez.

Cep Telefonunuzu ve Verilerinizi Seyahat Ederken Nasıl Koruyabilirsiniz ? YAPILAN YORUMLAR