Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Facebook, 2020 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde çalışacağını söyledi

Facebook, 2020 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde çalışacağını söyledi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Facebook bugün sera gazı emisyonlarını yüzde 75 oranında azalttığını ve 2020 yılı sonunda faaliyetlerini yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde gerçekleştireceğini açıkladı. Bu çabalar iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki taahhütlerinin bir parçası.

O 2013 yılında bu tür çabaları başladığından beri şirketin yeni güneş ve rüzgar enerjisinin en fazla 3 gigawatts için sözleşme imzalamıştır, bu bir blog yazısında yazar . Bu rüzgar ve güneş enerjisi projeleri, Oregon, Virginia, New Mexico ve İsveç’teki merkezler de dahil olmak üzere Facebook veri merkezleri ile aynı ağ üzerinde oluşturulmuştur.

Facebook, 2015 yılındaki hedeflerinin yüzde 50’sini yenilenebilir enerji ile 2018’e kadar destekleme yolunda olduğunu belirtti: geçen yıl yenilenebilir enerjinin yüzde 51’ine ulaştı.

Facebook gibi birçok teknoloji şirketi de yeşil gitmeye çalışıyor. Haziran ayında, Samsung ABD, Avrupa ve Çin’deki faaliyetlerini 2020 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde gerçekleştirmeyi taahhüt etti . Apple ve Google , küresel enerji tüketimini dengelemek için rüzgar veya güneş enerjisi gibi yeterli yenilenebilir enerji satın aldılar. Nisandan beri.

Facebook, 2020 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde çalışacağını söyledi YAPILAN YORUMLAR