Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Sony’nin Ürettiği Yapay Zekalı Köpeği Aibo’nun Fiyatı Tam 17.500 TL

Sony’nin Ürettiği Yapay Zekalı Köpeği Aibo’nun Fiyatı Tam 17.500 TL

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Sony’nin Ürettiği Yapay Zekalı Köpeği Aibo’nun Fiyatı Tam 17.500 TL

En son geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tekrardan piyasaya çıkan sevimli köpek robot Aibo, bu kez yapay zekayla donatılmış bir biçimde daha akıllı ve zeki bir halde üretilmiş.

İlk olarak 1999 yılında teknoloji severlere üretilen ve 2006 yılında yeni modeliyle sevenlerinin karşısına çıkan Sony Aibo, en son geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Japonya için dostuyla birlikte karşımıza çıkmıştı. Anlaşılan o ki Sony’nin Aibo’dan vazgeçmeye niyeti yok

Aslında bu tür evcil hayvana benzeyen robotların çıkış noktası çok basit: Hiç ölmeyecek bir evcil hayvanınızın olması. Uzun süre önce belki evcil hayvanınız gibi tepkilerinize göre hareket edemiyorlardı ama bu kez durum farklı: Aibo artık komutlarınıza yanıt verebilecek, ‘gel, git, otur, kalk’ gibi basit komutların yanı sıra öğrenebilen yapay zekası sayesinde alışkanlıklarınıza da uyum sağlayacak.

Yüz sensörleri sayesinde sahibini tanıyabilecek Aibo, yanında oyuncaklarıyla beraber bizleri bekliyor olacak. Siz kendisiyle ilgilenmediğinizde, kendi kendine ev içinde oyuncaklarıyla oynayacak.

Elbette tüm bu güzelliklerin bir fiyatı var ve bu bedel epeyce yüksek bir rakam: Aibo ilk etapta sadece ABD’deki müşteriler için piyasaya çıkarılacak ve fiyatı 2.899 dolar (17.500 TL) olacak.

Sony’nin Ürettiği Yapay Zekalı Köpeği Aibo’nun Fiyatı Tam 17.500 TL YAPILAN YORUMLAR